#Avize#Banyo Dolabı#Eşya Dolabı

Evinizde Mavi ve Beyazın Muhteşem Uyumu

mavivebeyazdekor1

Mavi renk gökyüzünün ve geniş ufukların simgesidir. Sınırsızlığı ve uzak bakışlılığı simgeler. İçinde sonsuz evrensel enerjilerin potansiyelini taşır. Kanın akışını yavaşlatır. Aynı şekilde tabiata ağırlıklı renk olmasından dolayı, yeşil gibi insanı sakinleştirir. Huzur verir ve kişinin gerginliğini azaltır.

Beyaz renk ise, Beyaz saflığın, yeni başlangıçların ve barışın rengidir. Bozulmamış, değerini kaybetmemiş ve kutsal sayılan kavramlar beyaz renkle temsil edilir. Işığı yansıtan ve ortama ferahlı kazandıran beyaz, parlak ve enerji vericidir. Bunun yanı sıra asaleti, zarafeti ve soğukkanlılığı da ifade ettiği için, tıpkı saf ve mutluluk verici olduğu gibi soğuk ortamlar yaratmak istenildiğinde de kullanılır.

Mavi ve beyaz rengin dekorasondaki etkileri ise, istikrarı ve devamlılığı da temsil ettiği için beyaz ve mavinin rengin kullanıldığı evler daha güven verir. Gözleri dinlendiren ve mekânı gerçek boyutlarından daha büyük gösteren bu ikili, neredeyse tüm mimarlar tarafından tavsiye edilen renklerdir. Işık, seçilen beyaz ve mavinin tonunu etkiler. Kuzeye bakan bir açık, güneşli bir odada ise, bir tık koyu tonlar kullanabilirsiniz. Beyaz ve mavi ikilisi dengeleyici ve net görünümüyle birçok mekânın kurtarıcısı ve gözdesidir.

mavivebeyazdekor mavivebeyazdekor1 mavivebeyazdekor3 mavivebeyazdekor4 mavivebeyazdekor5 mavivebeyazdekor6 mavivebeyazdekor7 mavivebeyazdekor8 mavivebeyazdekor9 mavivebeyazdekor10

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Hangidekor.com, size en iyi ve en trend dekorasyon önerilerini, kategoriler halinde sunuyor. En trend dekorasyon önerileri için handedekor.com'u takip edin!

Hangidekor.com'da yayımlanan içerikler, farklı kaynaklardan derlenmiştir. Burada sergilenen eserlere ve fikirlere ait tüm haklar sahibine aittir.

To Top