#Çalışma Odası#Modern#Oturma Odası / Salon

Pencerelerinizi Gece Manzaralarına Çeviren Karartma Perdeleri

karartmaperde2

Modernleşen desenli versiyonlarıyla git gide popülerleşmekte olan karartma perdeleri 1939 yılından bu yana kullanılmaktadır. Sizce de göze çok hoş gözükmüyor mu? Bu perdeleri ilk gördüğünüzde moda ne kadar da ilerlemiş diyebilirsiniz. Ancak bu perdelerin ortaya çıkış nedeni modadan çok farklı. 1939’da İngiltere, düşman hava saldırısı tehdidi nedeniyle zorunlu bir karartmayı yürürlüğe koydu. İnsanlar pencerelerine geceleri siyah pamuktan yapılan kalın perdeler asarlardı. Böylece dışarıya bir ışık pırıltısı dahi sızmadı. O yıllarda bu perdelerin sağladığı gizliliği insanlar o kadar sevmişler ki savaş bittikten sonra dahi bu perdeleri kullanmaya devam etmişler.

Ukraynalı tasarımcı ekibi HoleRoll, karartma perdelerinin desenlerindeki küçücük detaylarla herhangi bir pencereyi gösterişli bir New York ya da Londra esintili şehir silüetine dönüştürebilen, eve minimum ışık girmesini sağlayan, tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Tasarımlarıyla gün ışığında ünlü şehirleri gece manzaralarını oluşturmayı başarmışlar.

 

karartmaperde karartmaperde1 karartmaperde2 karartmaperde3 karartmaperde4 karartmaperde5 karartmaperde6

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Hangidekor.com, size en iyi ve en trend dekorasyon önerilerini, kategoriler halinde sunuyor. En trend dekorasyon önerileri için handedekor.com'u takip edin!

Hangidekor.com'da yayımlanan içerikler, farklı kaynaklardan derlenmiştir. Burada sergilenen eserlere ve fikirlere ait tüm haklar sahibine aittir.

To Top